Újra nyitott a légi kikötő égi kikötője

2013. november 28., címkék: kápolna, ökumenikus, repülőtéri misszió

Több éves kényszerszünet után november 28-án felszentelték a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér új helyen megnyitott ökumenikus kápolnáját.

A reptéri lelkész utolsó repülése

2010. szeptember 10., címkék: repülőtéri misszió, Egyszázalék 2011, svájci protestáns egyházak, Nagyvilág

A világhírű és nagy forgalmú zürich-kloteni repülőtér református lelkésze 25 év óta Walter Meier. Az 58 éves lelkigondozó most nyugdíjazás előtt áll.

Gyászistentisztelet és emlékezés Ferihegyen

2009. július 15., címkék: repülőtéri misszió, Háttér, reformátusok lapja, krasznai andrea

Az Air France és az Air Yemenia, de különösképpen az Air France repülőgép-katasztrófájának magyar áldozataira emlékeztek július 12-én a Ferihegyi Repülőtéren. Az ökumenikus istentiszteleten megjelentek az Air France járatának tragédiájában elhunytak családtagjai, akik szeretteiktől ily módon is búcsút vehettek, és lélekben emlékezhettek rájuk. Az istentiszteleten részt vett a Budapest Airport Zrt.-t üzemeltető Hochtief német konzorcium projekt menedzsere, Michael Feeney, valamint az Air France és a KLM közép-európai régiójának igazgatója, Vincent Vogt. A gyászistentiszteletet Krasznai Andrea református lelkész, aki korábban a Repülőtéri Lelkészek Nemzetközi Szövetségének elnöke is volt, kezdeményezte és vezette.